• Karnevalová noc v škole

• Judo v našej škole

Dňa 1. februára 2024 sa na chodbe našej školy uskutočnila ukážka Juda. Pod vedením trénera pána M. Fedora mladí judisti z Judo klub Levice priblížili deťom  našej školy tento olympijský šport.

Judo je bojové umenie, šport, systém sebaobrany, ale aj životná filozofia. Všetkým deťom sa veľmi páčili akrobatické a gymnastické kúsky judistov. Potleskom odmenili ukážky techník ako sú chmaty, pri ktorých sa hádže protivník na zem s bezpečným pádom bez zranenia. Judisti ovládali rôzne páky. Nakoniec si to zopár odvážlivcov skúsilo na vlastnej koži : aké to je, keď „dokážu hodiť´´ ako judista.  Deťom sa veľmi páčilo ako trikom a správnym hmatom aj ten slabý dokáže poraziť silného súpera.

• Olympiáda v ANJ

Dňa 17. januára 2024 sa v Zlatých Moravciach konalo okresné kolo Olympiády z anglického jazyka.
    Našu školu reprezentovala v kategórii 1A žiačka Evelin Kvaššayová zo 7. triedy. V tejto kategórii si
    zmerala sily so žiakmi základných škôl z celého okresu. Skúška sa skladala z 2 častí – písomný test,
    ktorý bol zameraný na gramatiku, slovnú zásobu, čítanie a počúvanie s porozumením. A ústna časť –
    tu odprezentovali svoje vedomosti pri vytváraní príbehu pomocou obrázkov a pri role-play. Vo veľkej
    konkurencii sa naša žiačka umiestnila na krásnom 2. mieste.
    Srdečne jej blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov v anglickom jazyku.

Eva Siklienková

• Karnevalová noc

Vianočné prázdniny od 23.12.2023 do 7.1.2024.

Vyučovanie po vianočných prázdninách začína 8.1.2024.

• Vianočný pozdrav

• Oznam o vyplatení dopravného dochádzajúcim žiakom za XI.-XII.2023

Dnes, 21.12.2023 bolo vyplatené dopravné dochádzajúcim žiakom za obodbie XI. - XII. 2023 prostredníctvom účtov zákonných zástupcov.

Jozefína Horváthová, ekonómka ZŠ Volkovce

• Divadelné predstavenie

14.12.2023  žiaci našej školy navštívili Bratislavu. Prezreli si vianočné trhy a zúčastnili sa divadelného predstavenia -  Ak veríš zázrakom.

• Školský ples

RIADITEĽSKÉ VOĽNO

21.12.- 22.12.2023

• OZNAM

Riaditeľstvo ZŠ Volkovce oznamuje rodičom a žiakom, že z dôvodu vysokej chorobnosti zamestnancov a žiakov bude od 18 12. - 20.12.2023  vyučovanie do 13,00 h.

ŠKD - bude do 15,30h

• Pokyny pre žiakov, ktorí idú do divadla 14.12.2023

Príchod do ZŠ - 8,00h

-  vhodné oblečenie do divadla

- kartička poistenca

- jedlo a pitný režim na celý deň

-  zákaz mobilov

- menšie vreckové

- dáždnik / pršiplášť

-  veci nabaliť do ruksakov

Návrat z divadla do 16,00 - 16,30h

Žiaci, ktorí nejdu do divadla sa 14.12. 2023 učia do 13,00h.

• Prváci v planetáriu

Dňa 12.12.2023 sa žiaci prvého ročníka zúčastnili premietania náučnej rozprávky o vesmíre v nafukovacom planetáriu. Deti sa hravou formou naučili niečo nové o slnečnej sústave a planétach. Všetkým deťom sa premietanie veľmi páčilo.

• Mikulášske korčuľovanie

• Mikuláš v našej škole

Aj tento rok do našej školy zavítal Mikuláš a obdaroval všetky dobré deti.

• Organizácia vyučovania - 6.12. Mikulášske korčuľovanie

Organizácia vyučovania – streda – 6.12.2023

Žiaci, ktorí sa nezúčastnia Mikulášskeho korčuľovania:

Začiatok vyučovania - 7,55h

Koniec vyučovania – 12,00h

Obed a ŠKD budú zabezpečené.

Žiaci , ktorí  sa zúčastnia Mikulášskeho korčuľovania :

Odchod autobusu o 9,00 – žiaci môžu prísť do 8,30 h do ZŠ.

Príchod z korčuľovania – 11,00 – 11,30h

Žiaci z Čiernych Kľačian môžu vystúpiť v Čiernych Kľačanoch – z obedu je potrebné odhlásiť sa.

11,30 – 12,00 h obed pre žiakov, ktorí boli korčuľovať.

12,00 h ukončenie vyučovania – žiaci idú domov.

ŠKD bude zabezpečené aj pre žiakov, ktorí boli korčuľovať.

• Vianočné aranžovanie

Dňa 30.11.2023 sa na našej škole konalo vianočné aranžovanie. Pani aranžérka Adamová ukázala deťom ako sa vyrábajú adventné vence a vianočné ikebany. Deti z prvého a druhého stupňa tvorili venčeky pri počúvaní vianočnej hudby, ktorá celú atmosféru príjemne dotvorila. Deti sa zo svojich vydarených výtvorov veľmi tešili a odniesli sa ich domov.

• Vianočné aranžovanie

Milí žiaci,

pripravuje pre Vás vianočný  workshop s aranžérkou, ktorá sa vo svojom remesle vyzná.

Workshop sa uskutoční 30.11.2023 o 13,00 h v priestoroch školy.

Prineste si so sebou aranžovací, prírodný materiál, sviečky, dobrú náladu a spolu si vytvoríme adventný veniec, alebo vianočnú ikebanu.

• Mikulášske korčuľovanie 6.12.2023

ZŠ Volkovce organizuje pre žiakov Mikulášske korčuľovanie.

6.12.2023 - zimný štadión v Zlatých Moravciach

od 9,30h - 11,00h

11,30h obed v škole

Mikuláš a jeho družina sa na Vás tešia !

• Oznam o vyplatení dopravného

Oznam o vyplatení dopravného za XI. - XII. 2023 pre dochádzajúcich žiakov

Dnes 21.12.2023 bolo vyplatené prostredníctvom účtov zákonných zástupcov dopravné pre dochádzajúcich žiakov za obdobie XI. - XII.2023.

Jozefína Horváthová, ekonómka ZŠ Volkovce

strana: